• huseyinsuleymanoglu
  Hüseyin Süleymanoğlu 2017-01-20 00:16:21

  Aydınlat beni Fethiiiiii Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş senin hesap :) Duydum ki burası devrimci koyun kaynıyormuş cehaletinize şahit olmaya geldim aslanııımm boş boş konuşacağına yorum yaptığım herhangi bir ankete cevap ver de kim boş kim hoş görelim ;))

+13 Yorum
 • huseyinsuleymanoglu
  Hüseyin Süleymanoğlu 2017-01-19 23:47:40

  Kardeşim şu yetkilerden bize de bahset hangi yetkiler fazla :) 7 haziranda hükumet kurulamadı diye terör olayları arttı ne hikmetse ne demektir ? Sen devletini ne ile suçluyorsun farkında mısın ? Çok yanlış yaklaşıyorsun. Ben medyaya güvenmiyorum tasvip etmiyorum. Her gazetenin kendi kitlesi var ve hepsi kendi kitlesini kandırmaya yönlendirmeye yönelik hareket ediyor. Yapılan haberlerin 'DOĞRULUK' payı olmalı 'YALAN YANLIŞ KIŞKIRTICI' haberler suç olmalı. Bunları eklemek istedim ki Akit gazetesinin haberini tasvip edecek biri olmadığımı bilesin. He yalnız Akit mi? Kılıçdaroğlu da böyle bir başkanlık sistemini 'kan dökmeden getiremezsiniz' demedi mi ? Evet Ak Partinin iktidar sebebi kötüler arasında en iyisi olmasıdır. Ki zaten siyasi arena bunu gerektirir. Mükemmel herkesi kucaklayan hatasız bir siyasi oluşum bulamazsın. Kılıçdaroğlu boş beleş bir adam şans kaza ana muhalefet oldu ve her seçimi kaybettiği hatta %40 alamazsam istifa ederim deyip etmeyen koltuk düşkünü bir adamdır. He diğer liderler koltuk düşkünü değil mi ? Hepsi de öyle ama K.K kaybettiği halde bu halde olduğu için bunu konuşuyoruz. Ve eklemek istiyorum nesnel ölçüde hiçbir kitlenin diğerinden geri kalır yanı yok. Evet Anadolu insanı köylü vs daha bilgisiz chp'nin zümresinden ama chp kitlesi o kadar Atatürk'ün arkasına sığınmış ki araştırma gereği duymuyor hiç sorgulamıyorlar. Her muhabbetin sonu ama Atatürk.. oluyor. Adamı yattığı yerde bi rahat bırakın. Başkanlık hiçbir şeyi çözemeyecek hatta daha kötüye zemin ayıracak diyosun. Neye dayanarak diyorsun bunu? Hep boş muhabbet dönüyor. Bana söyler misin madem araştırdın ettin. Meclise sunulan başkanlık sisteminde 'yönetimde' neyi yanlış belirlemişler mesela ?

+52 Yorum
 • huseyinsuleymanoglu
  Hüseyin Süleymanoğlu 2017-01-20 00:07:51

  Resime hanım yazdıklarımı hep okuduysan neden cevap vermiyorsun ? Bana tek adamın keyfi tutum içerisinde ülkeyi yönetebileceği maddeyi söyleyebilir misin ? yoksa iki yorum sonra sen de slogan atıp kaçacak mısın :) bu fayda dediklerinin hepsinde iyileştirmeler oldu ya da başarısızlıklar oldu. Mesela yaşlılık maaşı ya da yaşlıların toplu taşıma da ücret alınmaması, öğrenci burs/kredisinin artışı vb iyileştirmeler, bunun yanında sanayileşmeden hizmet sektörüne geçildiği için bizde bu hükumet dönemi de bu gelenek büyük ölçüde devam edildi ve bunu takiben iş beğenmemeye bağlı da olsa işsizlik, ve en önemlisi de liyakat usulünün mülakatla(dayıcılık) çiğnenmiş olması vs olumsuz etkenler. Ama bunlar konu ile alakasız şeyler. Ortadaki iş siyasi parti meselesi değil. Sen Erdoğan'ın olmadığı bir siyasi arenada tek başına bir iktidar çıkacağına inanıyor musun? Ya da seçim meydanlarında birbirine söven siyasi liderler uyum içinde koalisyon yapabilecek ? Bakın anlamadığınız şey Başkanlık sistemi Erdoğan için değil Erdoğan'sızlık için getiriliyor. Adam yaşadığı sürece zaten oyları toplayıp pek ala ülkeyi tek başına yönetir. Hatta C.başkanlığının cezai sorumluluğu da yok adam bile öldürse bişi diyemezsin. Bu adam aptal mı bu sistemi yıkıp meclise karşı yaptıklarından sorumlu hale getirsin kendini? Bu ülkede karizmatik liderlerin olduğu dönemler koalisyon dönemlerinden kat kat iyi durumdaydı. Bana mantıklı cevaplar verin öyle olacak böyle olacak değil. Maddeler üzerinden cevap istiyorum. Madem tek adam olacak hangi maddeye dayandırıyorsun bunu ? madem parlamenter sistemden memnunsun başkanlık sistemi istemiyosun, neresinden memnunsun parlamenter sistemin ?

+57 Yorum